19.065
Bearbeitungen
KKeine Bearbeitungszusammenfassung |
|||
Zeile 75: | Zeile 75: | ||
== Tierlist == | == Tierlist == | ||
{| border=1 style="text-align: center;" | |||
!Character | |||
!Jotaro | |||
!Kakyoin | |||
!Polnareff | |||
!Iggy | |||
!Joseph | |||
!Abdul | |||
!Midler | |||
!Devo | |||
!Alessi | |||
!Chaka | |||
!Vanilla Ice | |||
!Dio | |||
!Shadow Dio | |||
!Young Joseph | |||
!Maria | |||
!Black Polnareff | |||
!Petshop | |||
!Hol Horse | |||
!Rubber Soul | |||
!Kahn | |||
!Hol Horse & Boingo | |||
!New Kakyoin | |||
|- | |||
!Jotaro | |||
|X | |||
|4 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|8 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|8 | |||
|8 | |||
|7 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|8 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|- | |||
!Kakyoin | |||
|6 | |||
|X | |||
|4 | |||
|5 | |||
|7 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|7 | |||
|7 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|8 | |||
|8 | |||
|8 | |||
|7 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|9 | |||
|8 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|- | |||
!Polna | |||
|5 | |||
|6 | |||
|X | |||
|6 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|5 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|7 | |||
|- | |||
!Iggy | |||
|6 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|X | |||
|6 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|7 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|3 | |||
|2 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|5 | |||
|- | |||
!Joseph | |||
|3 | |||
|3 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|X | |||
|4 | |||
|4 | |||
|2 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|2 | |||
|2 | |||
|4 | |||
|1 | |||
|7 | |||
|4 | |||
|1 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|- | |||
!Abdul | |||
|4 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|X | |||
|7 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|- | |||
!Midler | |||
|2 | |||
|3 | |||
|3 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|3 | |||
|X | |||
|4 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|2 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|- | |||
!Devo | |||
|4 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|8 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|X | |||
|6 | |||
|4 | |||
|1 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|1 | |||
|6 | |||
|8 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|- | |||
!Alessi | |||
|4 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|X | |||
|6 | |||
|2 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|8 | |||
|6 | |||
|2 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|4 | |||
|- | |||
!Chaka | |||
|3 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|X | |||
|3 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|- | |||
!Vanilla | |||
|5 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|5 | |||
|8 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|9 | |||
|8 | |||
|7 | |||
|X | |||
|6 | |||
|7 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|- | |||
!Dio | |||
|2 | |||
|3 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|8 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|X | |||
|7 | |||
|8 | |||
|8 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|- | |||
!S.Dio | |||
|2 | |||
|2 | |||
|5 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|3 | |||
|X | |||
|4 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|- | |||
!YoungJo | |||
|3 | |||
|2 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|9 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|2 | |||
|6 | |||
|X | |||
|7 | |||
|7 | |||
|1 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|- | |||
!Maria | |||
|3 | |||
|2 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|3 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|2 | |||
|3 | |||
|3 | |||
|2 | |||
|3 | |||
|3 | |||
|X | |||
|4 | |||
|2 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|- | |||
!BlackPol | |||
|4 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|X | |||
|2 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|- | |||
!Petshop | |||
|6 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|8 | |||
|9 | |||
|7 | |||
|8 | |||
|9 | |||
|8 | |||
|7 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|9 | |||
|8 | |||
|8 | |||
|X | |||
|7 | |||
|8 | |||
|9 | |||
|7 | |||
|7 | |||
|- | |||
!Hol Horse | |||
|4 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|3 | |||
|X | |||
|6 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|- | |||
!Rubber S. | |||
|4 | |||
|1 | |||
|6 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|2 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|3 | |||
|2 | |||
|4 | |||
|X | |||
|6 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|- | |||
!Kahn | |||
|2 | |||
|2 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|1 | |||
|4 | |||
|4 | |||
|X | |||
|4 | |||
|3 | |||
|- | |||
!HH & Boingo | |||
|4 | |||
|3 | |||
|3 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|6 | |||
|5 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|5 | |||
|5 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|X | |||
|4 | |||
|- | |||
!N.Kakyoin | |||
|3 | |||
|4 | |||
|3 | |||
|5 | |||
|6 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|4 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|6 | |||
|7 | |||
|6 | |||
|X | |||
|} | |||
''Danke an FiD_Arit'' | |||
*'''[SS]''' Pet Shop (157) | *'''[SS]''' Pet Shop (157) | ||
Zeile 85: | Zeile 665: | ||
*'''[D]''' Joseph (76), Khan (76) | *'''[D]''' Joseph (76), Khan (76) | ||
*'''[E]''' Maria (65) | *'''[E]''' Maria (65) | ||
== Charakter == | == Charakter == |
Bearbeitungen