15.581
Bearbeitungen
Zeile 58: | Zeile 58: | ||
| style="background-color:#F9F9F9;" | [[Bild: SFIV_D.png]][[Bild: SFIV_DF.png]][[Bild: SFIV_F.png]] | | style="background-color:#F9F9F9;" | [[Bild: SFIV_D.png]][[Bild: SFIV_DF.png]][[Bild: SFIV_F.png]] | ||
| style="background-color:#FFFFFF;" | | | style="background-color:#FFFFFF;" | | ||
| style="background-color:#F9F9F9;" | | | style="background-color:#F9F9F9;" | QCB | ||
| style="background-color:#F9F9F9;" | | | style="background-color:#F9F9F9;" | quarter circle back | ||
| style="background-color:#F9F9F9;" | | | style="background-color:#F9F9F9;" | [[Bild: SFIV_D.png]][[Bild: SFIV_DB.png]][[Bild: SFIV_B.png]] | ||
|- | |||
| style="background-color:#F9F9F9;" | DP oder SRK | |||
| style="background-color:#F9F9F9;" | dragon punch oder shoryuken | |||
| style="background-color:#F9F9F9;" | [[Bild: SFIV_F.png]][[Bild: SFIV_D.png]][[Bild: SFIV_DF.png]] | |||
| style="background-color:#FFFFFF;" | | |||
| style="background-color:#F9F9F9;" | RDP | |||
| style="background-color:#F9F9F9;" | reverse dragon punch | |||
| style="background-color:#F9F9F9;" | [[Bild: SFIV_B.png]][[Bild: SFIV_D.png]][[Bild: SFIV_DB.png]] | |||
|} | |} | ||
*'''FTD''' = forward to down [[Bild: SFIV_F.png]][[Bild: SFIV_DF.png]][[Bild: SFIV_D.png]] | *'''FTD''' = forward to down [[Bild: SFIV_F.png]][[Bild: SFIV_DF.png]][[Bild: SFIV_D.png]] |