15.581
Bearbeitungen
Zeile 52: | Zeile 52: | ||
|style="background:#F1F1F1"|3S<br/>3RD | |style="background:#F1F1F1"|3S<br/>3RD | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | |style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | ||
|- | |- valign="top" | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[Guilty Gear XX Accent Core]] | |style="background:#F1F1F1"|[[Guilty Gear XX Accent Core]] | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]]<br/>[[Wii]] | |style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]]<br/>[[Wii]] | ||
|style="background:#F1F1F1"|AC<br/>GGAC<br/>GGXXAC | |style="background:#F1F1F1"|AC<br/>GGAC<br/>GGXXAC | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | |style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | ||
|- | |- valign="top" | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[King of Fighters '98 Ultimate Match]] | |style="background:#F1F1F1"|[[King of Fighters '98 Ultimate Match]] | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation3]]<br/>[[XBOX360]] | |style="background:#F1F1F1"|[[Playstation3]]<br/>[[XBOX360]] | ||
|style="background:#F1F1F1"|KOF98UM | |style="background:#F1F1F1"|KOF98UM | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | |style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | ||
|- | |- valign="top" | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[Capcom vs Snk 2: Mark of the Millennium 2001|Capcom vs SNK 2]] | |style="background:#F1F1F1"|[[Capcom vs Snk 2: Mark of the Millennium 2001|Capcom vs SNK 2]] | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation3]]<br/>[[Dreamcast]] | |style="background:#F1F1F1"|[[Playstation3]]<br/>[[Dreamcast]] | ||
|style="background:#F1F1F1"|CVS2 | |style="background:#F1F1F1"|CVS2 | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | |style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | ||
|- | |- valign="top" | ||
|style="background:#F1F1F1"|[[Street Fighter Alpha 3]] | |||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] [[Playstation1]] [[Dreamcast]] | |||
|style="background:#F1F1F1"|A3, Alpha3, Zero3, Z3 | |||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | |||
|- valign="top" | |||
|style="background:#F1F1F1"|[[Hyper Street Fighter 2]] | |||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | |||
|style="background:#F1F1F1"|HSF2, HSF2 | |||
|style="background:#F1F1F1"|[[Playstation2]] | |||
|- valign="top" | |||
|style="background:#F1F1F1"|[[Super Street Fighter 2 X]] | |||
|style="background:#F1F1F1"|[[Dreamcast]] | |||
|style="background:#F1F1F1"|ST, SuperTurbo | |||
|style="background:#F1F1F1"|[[CPSII]],[[Dreamcast]] | |||
|- valign="top" | |||
|style="background:#F1F1F1"| | |||
|style="background:#F1F1F1"| | |||
|style="background:#F1F1F1"| | |||
|style="background:#F1F1F1"| | |||
|- valign="top" | |||
|style="background:#F1F1F1"| | |style="background:#F1F1F1"| | ||
|style="background:#F1F1F1"| | |style="background:#F1F1F1"| | ||
|style="background:#F1F1F1"| | |style="background:#F1F1F1"| | ||
|style="background:#F1F1F1"| | |style="background:#F1F1F1"| | ||
|} | |} | ||